آموزش آنلاک بوتلودر گوشی های MIUI شیائومی

قبل از انجام مراحل آنلاک،ابتدا موارد زیر را مطالعه کنید.

آنلاک کردن گوشی های شیائومی بین ۳ تا ۱۵ روز زمان می برد، پس از انجام مراحل آموزش به شما پیامی همانند تصویر زیر به شما نمایش داده خواهد شد، این پیام به شما اطلاع می دهد که پس از گذشت ساعت ذکر شده، یک بار دیگر تمامی مراحل را برای اتمام عملیات آنلاک انجام دهید.


توجه داشته باشید که گوشی هوشمند شما پس از اتمام عملیات آنلاک به طور کامل فرمت خواهد شد و به تنظیمات کارخانه بر میگردد.

در هنگام درخواست اول که به شما ارور زمان داده می شود، گوشی شما فرمت و آنلاک نمی شود و در طول این مدت شما همچنان می توانید بدون مشکل از گوشی هوشمند خود استفاده کنید و در حین سپری شدن زمان اختصاص داده شده اختلالی در روند کار گوشی ایجاد نمی شود.

آنلاک کردن هیچ آسیبی به گوشی شما وارد نخواهد کرد و تنها قفل نرم افزاری گوشی شما را باز میکند و پس از آنلاک کردن دستگاه همچنان بروزرسانی ها را به طور مرتب دریافت می‌کنید.

 

در اولین مرحله شما باید، در بخش Developer Options، گزینه USB Debugging را فعال کنید، برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. ابتدا وارد تنظیمات گوشی شوید.
 2. وارد گزینه My Device شوید.
 3. وارد All Specs شوید.
 4. بر روی گزینه MIUI Version به طور مداوم چند بار کلیک کنید تا پیام You are now a developer ظاهر شود.
 5. حالا دوباره وارد صفحه اصلی تنظیمات بشوید.
 6. گزینه Additional Settings را پیدا کنید و وارد شوید.
 7. وارد منوی Developer Options شوید.
 8. حالا گزینه USB Debugging را پیدا و آن را فعال کنید.

 

در مرحله دوم، در همان منوی Developer Options، منوی Mi Unlock Status را پیدا کنید و در این بخش Mi Account خود را واردکنید.

مهم: درصورتی که در هنگام وارد کردن اکانت با ارور مواجه ‌‌شدید، عملیات را با داده سیمکارت انجام دهید و اگر باز هم با همان مشکل مواجه شدید، یک بار Mi Account خود را به طور کامل از گوشی حذف کنید و دوباره اضافه کنید و سپس دوباره این مرحله را تکرار کنید.

در مرحله سوم نرم افزار Mi Unlock Tool کامپیوتر را از طریق لینک زیر دانلود کنید و سپس در محلی مشخص Extract نمایید.

دانلود نرم افزار Mi Unlock Tool

گوشی خود را به طور کامل خاموش کنید و سپس دکمه پاور و ولوم پایین را همزمان فشار دهید و نگه دارید تا تصویر زیر بر روی گوشی ظاهر شود.

در ادامه نرم افزار Mi Unlock را اجرا کنید، گوشی را با کابل به کامپیوتر متصل کنید و در حالی که به اینترنت متصل هستید، Mi Account خود را به برنامه ‌‌‌‌متصل کنید.

پس از اتصال گوشی همانند تصویر زیر، عبارت Phone Connected در برنامه مشاهده می شود، در این مرحله بر روی آنلاک کلیک کنید تا عملیات آغاز شود.

پس از کلیک بر روی عبارت Unlock، پیام هشداری به شما داده خواهد شد که تمامی اطلاعات گوشی شما پاک می شود.

درصورتی که برای اولین بار این مراحل را انجام میدهید، پروسه آنلاک تا ۹۹ درصد طی خواهد شد و سپس با یک ارور زمانی مواجه خواهید شد که در این صورت اطلاعات شما پاک نخواهد شد.

جهت ادامه بر روی Unlock Anyway کلیک کنید.

پس از گذشت زمان اعلام ‌‌‌شده باید دوباره مراحل آنلاک را طی کنید که در این مرحله گوشی شما با موفقیت آنلاک می شود و گوشی شما نیز به تنظیمات کارخانه بر میگردد.

بعد از انجام مراحل آنلاک برای دومین بار، در صورت موفقیت آمیز بودن عملیات، پیام زیر در برنامه Mi Unlock نمایش داده خواهد شد.

دریافت این پیام به معنی اتمام مراحل آنلاک می باشد، حالا می توانید بر روی گوشی خود بدون هیچ مشکلی به نصب رام های مختلف و کاستوم ریکاوری بپردازید.
با تشکر بخش فنی تی تی استار


 

 

دیدگاه ها 1

یک دیدگاه در “آموزش آنلاک بوتلودر گوشی های MIUI شیائومی”

  آموزش فلش کردن گوشی های شیائومی (Xiaomi) – تی تی استار

  […] لودر گوشی آنلاک باشد طریقه آنلاک بوتلودر را قبلا در این لینک توضیح داده […]