آپدیت iOS 15 اپل

آپدیت iOS 15 اپل

خب ابتدا بیاید با این شروع کنیم که کدام آیفون ها آپدیت iOS 15 را دریافت می کنند؟

لیست دستگاه های آپدیت iOS 15

سامسونگ آپدیت اساسی خود را به ۳ سال افزایش داده است؟ یعنی می خواهد به ۴ سال آپدیت اساسی اپل نزدیک شود؟ ایرادی ندارد، اپل گستره پوشش آپدیت iOS 15 را تا آیفون ۶s می برد تا اصلا جای صحبت باقی نماند. وقتی آپدیت iOS 14 آیفون ۶s عرضه شد، به شوکه شدن خیلی ها، بعضی کاربران شک داشتند که آن را نصب کنند یا نه.

همانطور که می بینید، آیفون های زیر می توانند iOS 15 را نصب کنند:

  1. ۱- خانواده آیفون ۱۲ (معرفی شده در سال ۲۰۲۰)
  2. ۲- خانواده آیفون ۱۱ (معرفی شده در سال ۲۰۱۹)
  3. ۳- خانواده آیفون XS (معرفی شده در سال ۲۰۱۸)
  4. ۴- خانواده آیفون X و آیفون ۸ (معرفی شده در سال ۲۰۱۷)
  5. ۵- خانواده آیفون ۷ (معرفی شده در ۲۰۱۶)
  6. ۶- خانواده آیفون ۶s (معرفی شده در ۲۰۱۵)
  7. ۷- آیفون های SE نسل اول و دوم
  8. ۸- آیپاد تاچ نسل ۷

آیفون ۶s سال ۲۰۱۵ و با تراشه ۱۴ نانومتری اپل A9 معرفی شد. این دستگاه با iOS 9 چشم به جهان گشود و هم دوره گلکسی اس ۶ سامسونگ است. گلکسی S6 با اندروید ۵ ارایه و تا اندروید ۷ به صورت رسمی به روز شد. پایان پشتیبانی از آن پرچمدار زیبای سامسونگ در سال ۲۰۱۷ رقم خورد اما هم دوره آن یعنی آیفون ۶s حالا و در سال ۲۰۲۱ آپدیت iOS 15 را خواهد گرفت.

هر چند آپدیت جدید سیستم عامل اپل ویژگی های خیلی پایه ای و اساسی ارایه نکرد (به جز نوتیفیکیشن ها مثلا) اما باز هم به روز شدن دستگاه دلگرمی بزرگی است.

سیستم عامل iOS 15 چه ویژگی هایی را ارایه می کند؟

سیستم عامل iOS 15 اپل با ویژگی جدید خوبی ارایه می شود.

قابلیت های جدید فیس تام

تماس تصویری FaceTime اکنون، طبیعی تر، راحت تر و مانند صحبت کردن واقعی شده است. از طرف دیگر، برنامه تماس ویدیویی اپل، پشتیبانی از صدای فضایی(spatial audio) را بدست آورده است و به شما امکان می دهد تا مکالمات شما، مانند مکالمه رو در رو جریان داشته باشند. یکی دیگر از ویژگی های خوب دیگر اضافه شده که باعث شفافیت بیشتر صدا می شود، قابلیت نویزگیر صدا است که صدای شما را بر صداهای مزاحم اطراف اولویت می دهد. هنگام برقراری تماس با فیس تایم، یک نمایش شبکه و حالت عمودی جدید وجود دارد. سرانجام، SharePlay به شما امکان می دهد هنگام تماس، تجربه های خود را به اشتراک بگذارید. و سرانجام، کاربران اندروید و ویندوز پس از سالها انتظار برای این برنامه، اکنون می توانند تمامی قابلیت های آن را دریافت کنند. البته تفاوت در اینجاست که اپ جداگانه ای برای این پلتفرم ها در نظر گرفته نشده، اما کاربران می توانند تماس ویدیویی خود را از طریق وب، اجرا کنند. در تماس تصویری FaceTime می توانید جزئیات کامل مربوط به این قابلیت را مطالعه کنید

ظاهر جدید اعلان ها در سیستم عامل iOS 15

اعلان ها سرانجام اصلاح شده و از ظاهر شلوغ و گیج کننده خود، فاصه گرفته اند. با تشکر از قابلیت جدید iOS 15 به نام Notification Summary، یک لیست بی پایان از اعلان ها دیگر صفحه قفل شما را به هم ریخته نشان نمی دهند و تشخیص اعلان مورد نظر شما از میان موارد مهم و غیر مهم، ساده تر شده است. این مهم به کمک جایگزینی یک کاشی بزرگ با محتوی چندین اعلان، به جای نمایش اعلان ها به صورت تکی و در زیر هم، صورت گرفته است.

قابلیت متن زنده

اپل با الهام از ویژگی گوگل لنز، به شما این امکان را می دهد که متن را از عکس ثبت شده، اسکرین شات و سایر تصاویر جدا کنید. اپل نام این قابلیت را Live Text گذاشته که کاملاً بصری و مفید به نظر می رسد. شاید تعجب کنید که چرا چنین قابلیتی زودتر معرفی نشده است! اپل اعلام می کند که تمامی قدم های جداسازی متن از تصویر، توسط دستگاه و به صورت رمزنگاری شده انجام می شود، بنابراین هیچ اطلاعات حساسی ارسال نخواهد شد. این ويژگی در حال حاضر، تنها از ۷ زبان زنده دنیا پشتیبانی می کند.

اپل والت با ویژگی های جدید


برنامه Wallet اپل، اکنون با اضافه شدن اصطلاحات بهتر، نیاز شما به کیف پول فیزیکی و کلیدها را از بین می برد. پس از دیجیتالی کردن کارت های اعتباری و نقدی شما، این برنامه اکنون از کارت فیزیکی UWB پشتیبانی می کند که به شما امکان می دهد با آیفون یا اپل واچ خود، خودرو و سایر دستگاه های دارای قفل الکترونیکی خود را باز کنید. BMW و هتل های زنجیره ای Hyatt، از جمله اولین هایی هستند که سازگاری کامل با ویژگی های جدید Wallet را به دست می آورند. اما این همه ماجرا نیست: در ایالات متحده، به شما اجازه داده می شود تا شناسنامه خود را در خانه بگذارید و به جای آن از کیف پول استفاده کنید. به سادگی شناسنامه یا گواهینامه رانندگی خود را اسکن کنید و مطمئن باشید می توانید از آن در هر کجا که و بدون خطر گم کردن، از آن استفاده کنید. TSA نیز، ظاهراً در حال بررسی این امکان است که به شما اجازه دهد روال موجود در امنیت فرودگاه را فقط با Wallet انجام دهید، بدون اینکه نیازی به داشتن کارت شناسایی فیزیکی باشد.

اپ هواشناسی بازطراحی شده
اپ جدید هواشناسی اپل اکنون با هدف کارکردن راحت تر با آن، بازطراحی شده است به طوریکه که نه تنها تصاویر آن بهبود یافته اند، بلکه ویژگی های جدید نیز به این برنامه اضافه شده است. ما یک رادار بهبود یافته داریم که دما و بارش را بر روی نقشه و به صورت تعاملی نمایش داده و مشاهده بروزرسانی های هواشناسی و پیش بینی های مربوط به یک منطقه خاص را آسان تر می کند.

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید